Zobacz cały wątek

Regionalna Fundacja Pomoc Niewidomym
zatrudni mgr. rehabilitacji ruchowej
z doświadczeniem w rehabilitacji dzieci (wczesna interwencja) do filii SPWR
w Rybniku. Umowa na zastępstwo
z mozliwościa przedłużenia
CV na e-mail:
Data: Wto Maj 20, 2008 23:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 507
Wyświetleń 31610

 

Zobacz cały wątek

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi, dlaczego spór na linii Walt Disney Company Polska - fundacja Pomoc Społeczna S.O.S. dotyczący praw do używania "puchatkowych" imion z przekładu pani Tuwim nie może się zakończyć? Co stoi na przeszkodzie? Nie sądzę, żeby fundacja żądała jakichś kosmicznych sum. Ja osobiście mam dość "Kubusia", "Tygrysa", "Stuwiekowego Lasu" itp.
Data: w Pon Lut 07, 2005 7:58 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 1392

Zobacz cały wątek

Fundacja Pomoc Potrzebującym Gwarka
Tak zwane FFPG
Data: 2007-07-23, 10:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 45
Wyświetleń 2536

Zobacz cały wątek

Cytat: nie rozumiem dlaczego mają pani odpaść ręce...


nie odpaść tylko opaść to po pierwsze

po drugie w wypowiedzi "Oj Luna jak sobie pomyślę, że właśnie takim ludziom pomaga Fundacja to………………….ahhh szkoda słów."
pewnie chodziło o to, że fundacja powinna pomagać tym najbardziej potrzebującym a nie tym którzy po przez podawanie nieprawdziwych informacji otrzymują pomoc np. pompę.

sorry, że tak ciągle bronię tę fundację choć nigdy nie mialem z nią do czynienia, ale po prostu w głowie mi się nie mieści jak można mieć pretensje do organizjacji która pomaga takim osobom jak my
Data: Pią Cze 13, 2008 10:30 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 65
Wyświetleń 4471

Zobacz cały wątek

niestety tak jest w moim przypadku ze fundacja tvn przekazala pieniedze na zakup pompy i zakupila mi ja a to sie nazywa darowizna i teraz ja musze sie martwic o zwrot podatku od darowizny bo wesly nowe przepisy ze teraz ja otrzymujac darowizne musze sie rozliczyc a nie fundacja jak bylo do tej pory u mnie jest problem bo nikt nie umie mi pomoc w urzedzie skarbowym napisalam o umorzenie bo nie stac mnie na zaplacenie mam chorych rodzicow emerytow ja nie mam stalej pracy zarabiam tylko 500 zl i co mam zrobic ale kaza mi czekac bo jeszce nic nie wiedza o zmianach przepisow ale bede walczyla do konca o umorzenie
Data: Sro Wrz 17, 2008 6:47 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 541

Zobacz cały wątek

Witam
Mam syna chorego na cukrzycę I stopnia i musieliśmy kupić pompę insulinową, fundacja o której piszę pomogła mi uskładać całą sumę na pompę insulinową i jesteśmyn już szczęśliwymi posiadaczami. Proces załatwiania formalności trwał bardzo krótko, a pomoc i obsługa - bardzo miła i kompetentna.
Jeśli chcecie uzyskać pomoc w zbieraniu funduszy zapraszam do tej fundacji.

Fundacja-Pomoc
90-722 Łódź ul.Więckowskiego 20/128
tel. 042 630 - 30 - 90

I jeszcze jedna wiadomość nieodmawiają nikomu!!!!!!!!!!

Pozdrowienia
Data: Pon Kwi 02, 2007 11:39 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 2773

Zobacz cały wątek

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Warszawie zaprasza osoby niepełnosprawne w wieku 18 – 35 lat na bezpłatne warsztaty z języka włoskiego.
Nie wymagamy znajomości tego języka, gdyż zaczynamy od podstaw.
Zajęcia poprowadzi lektor języka włoskiego.

Zajęcia te będą odbywały się raz w tygodniu we wtorki. Zaczynamy o godz. 14.30 (2x45 minut + 15 minut przerwy).

Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 022 625 63 08 bądź na adres

Zajęcia ruszą jeśli zbierze się grupa chętnych osób.
Data: Wto Maj 29, 2007 15:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 343

Zobacz cały wątek

Jeśli ktoś jeszcze nie jest przekonany, ze fundacja "Pomoc Leśnikom" spełnia ważną funkcję w naszym środowisku to odsyłam do artykułu w świątecznym Lesie Polskim poświęconego leśniczemu Bartkowi Barzyckiemu w cztery lata po strasznym wypadku, któremu uległ. Nie łudźmy się, na niewiele by się zdały słowa i gesty wsparcia przyjaciół czy przełożonych, gdyby nie pieniądze z fundacji na porządne zaprotezowanie umożliwiające poruszanie się w trudnym terenie. Chłopak byłby dzisiaj rencistą, a Lasy mogłyby co najwyżej dać mu kordelasa na pamiątkę. Albo do żył...
Data: 2009-01-15, 09:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 820

Zobacz cały wątek


Witamy na stronie fundacja PRO-MEMORI - Pomoc i Opieka w Jesieni Życia.
Pomagamy osobom zmagającym się z problemem starości.
Fundusze będziemy się starali zdobywać poprzez : zbiórki publiczne, aukcje, sponsoringi, a także darowizny i zapisy.

Służymy poczciwej sławie. A jak kto może - niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże -Jan Kochanowski

Celem fundacji jest :

-niesienie wszelkiej pomocy ludziom dotkniętym problemem starości i podeszłego wieku
-organizowanie i rozwój domów opieki społecznej
Data: Sro Sie 15, 2007 18:29
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 397

Zobacz cały wątek

Dodam jeszcze do podsumowania PiVi'ego, że właśnie dla przejrzystości fundacja jest rozwiązaniem najlepszym. Ma obowiązek publikować swoje sprawozdania finansowe i każdy ma prawo do nich zajrzeć. I Twoje Mieszkańcu pytania najlepiej świadczą o tym, że jest to sposób najlepszy, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto osoby zaangażowane w pomoc będzie podejrzewał o niecne zamiary. Ja najchętniej zbierałabym wśród ludzi dopiero wtedy, gdyby okazało się, że za pośrednictwem 1% nie udało się zebrać koniecznej kwoty. Właśnie dlatego, żeby uniknąć niejasnych sytuacji, podejrzeń itd.
Ale skoro robimy to równolegle, to wyjaśniam, że kasa po każdej zbiórce będzie komisyjnie liczona (nie ograniczamy liczebności ani składu komisji - każdy kto zechce w niej uczestniczyć - będzie mógł) i od razu wpłacana również na konto fundacji z odpowiednim dopiskiem, że to dla Machnasia. Nikt nie bedzie nią obracał, zarabiał na odsetkach i co by tam jeszcze można wymyślić.
Data: Czw 01 Lut, 2007 19:27
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 251
Wyświetleń 66226

Zobacz cały wątek

"Panie Michale doskonale rozumiem Pana sytuację bo sam osobiście składałem na pompę dla mojego 9 letniego syna i dlatego między innymi powstała ta fundacja, ponieważ nigdzie takiej pomocy nie uzyskałem stworzyłem fundację która nie odmawia pomocy nikomu. Oczywiście chętnie Panu pomożemy. Co mogę zaproponować już dziś. - założenie subkonta w naszej fundacji - apel na naszej stronie internetowej ze zdjęciem i opisem sytuacji. W maju rozpoczynamy akcję zbiórki na zakup pomp insulinowych i wciągniemy Pana na listę oczekujących. Jeśli jest Pan zainteresowany taką formą pomocy na dzień dzisiejszy proszę o odpowiedź, prześlę dokumenty do podpisu"

Zwróciłem się również do fundacji o pomoc
Dostałem powyższą odpowiedź:)
Data: Pon 09 Kwi, 2007 20:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 251
Wyświetleń 66226

Zobacz cały wątek

Cóż...
Znów posypią się na moją głowę gromy, ale trudno, przywykłem...
Nie zamknie mi ust argument, że przeciwny pomysłowi jest urbanowy szmatławiec
Uważam pomysł za przerażający wyraz pomnikowej gigantomanii.
Wolę takie pomniki jak Fundacja Św. Brata Alberta, jak polsko-amerykański szpital dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu, jak Muzeum Powstania Warszawskiego.
Takie, które niosą człowiekowi pomoc lub dają w nowoczesnej formie wiedzę.
Ktoś tu kogoś wpuszcza w maliny. Nie jesteśmy narodem bogatym i nie wiem jak wytłumaczyć ludziom, że najpotrzebniejsze jest zapełnienie hektarów ziemi figurami z brązu.
Ta sprawa zakończy się niczym - skłóci środowiska niepodległościowe i kombatanckie, wreszcie ośmieszy ideę katyńskiego pomnika (który bezwzględnie powstać powinien, ale nie w takiej formie!).
Data: Pon Lip 07, 2008 11:03 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 288

Zobacz cały wątek

Drodzy Przyjaciele,

Fundacja "Ocalenie" zaprasza serdecznie, z gruzińskim pozdrowieniem "Gaumardżos", na niezwykłe wydarzenie kulturalno-muzyczne poświęcone Gruzji.
5 grudnia o godz. 18.00 w Klubie Palladium (ul. Złota 5, Warszawa) odbędzie się muzyczny pojedynek gruzińskiego zespołu Chveneburebi vs Psio Crew (folklor beskidzki).
Impreza będzie połączona z wieloma atrakcjami!
Fundacja "Ocalenie" w trakcie wieczoru będzie zbierała fundusze na pomoc dla ofiar sierpniowego konfliktu w Gruzji. Mimo zakończonych działań wojennych ofiary konfliktu potrzebują pomocy humanitarnej, szczególnie mieszkańcy tzw. "strefy buforowej" na pograniczu gruzińsko-osetyjskim.

Przyjdźcie! Zobaczcie Gruzję, jakiej nie znacie! Nie bądźcie obojętni na los ofiar wojny w Gruzji!

Do zobaczenia,
Dorota Parzymies
Fundacja "Ocalenie"
Data: Czw Lis 27, 2008 2:21 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 66

Zobacz cały wątek

nie wiem co ci napisac-nie wspomnialas o najwazniejszym,jaka macie umiejetnosc jezeli chodzi o jezyki obce :?: jezeli chodzi o szwajcarie,jest tu bardzo trudno na stale zostac ,lub na dluzej niz trzy miesiace-no chyba ze masz kontrakt z jakiejs firmy i bla bla .szwajcaria nie nalezy do unii i na wszystko prawie dmucha-podpisala umowy z niektorymi krajami ale na kontyngenty....wydaje mi sie ,ze moze ci pomoc fundacja studencka etc.na poczatku-potem jest jakos latwiej.
jezeli chodzi o ciaze w szwajcarii-jest taki przepis ,ze placac skladki na kase chorych i podpisujac z nimi pierwsza umowe(tu chodzi o obcokrajowcow) deklarujesz ,ze nie jestes w ciazy i ze w ciagu roku nie bedziesz musiala z tego powodu do szpitala-smutne ,ale oni nie chca byc wykorzystani przez obcokrajowcow-w szwajcari jest ich strasznie duzo.chyba to jest jedyny kraj europejski gdzie jest ich tak wysoki procent........ale zycze ci powodzenia
Data: Wt maja 11 2004, 13:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7572
Wyświetleń 143048

Zobacz cały wątek

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska” rozpoczęła rekrutację do ogólnopolskiego projektu "Wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy"

Zapraszamy do udziału w projekcie, którego celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w aktywnym wejściu na rynek pracy.

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością ruchową w stopniu znacznym

OFERUJEMY:

 Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy
 Szkolenia podnoszące kwalifikacje
 Kursy zawodowe
 Konsultacje ze specjalistami
 Wsparcie w kontynuowaniu nauki
 Możliwość zakupu sprzętu ułatwiającego aktywizację zawodową
 Możliwość podjęcia stażu zawodowego

Zapewniamy wsparcie psychologa, doradcy zawodowego oraz prawnika.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie, zgłoś się do nas:

Ośrodek Pomocy
ul. Słowackiego 42/1, Poznań
tel. 061 841 14 25
mail.:

Ośrodek Pomocy
ul. Nowowiejskiego 25/15, Poznań
tel. 061 852 32 06
mail.:

Projekt jest współfinansowany ze środków UE i PFRON.
Data: Pon Lut 02, 2009 15:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 49

Zobacz cały wątek

Wyciąg z konta Pana kot:

Data operacji 2008-06-25 18:06:21
Nazwa operacji Przelew przychodzący od <b>vkb-leosiek</b>. Tytułem:<br> <i> pomoc finasowa z fundacji </i>
Kwota operacji 1500

Fundacji? Jakiej fundacji? Prywatne konto na wś to jest fundacja?

Z konta vkb - leosiek:

Data operacji 2008-06-25 13:21:33
Nazwa operacji Przelew wychodzący do <b>palacz</b>. Tytułem:<br> <i> pomoc
najbiedniejszym </i>
Kwota operacji -3500

Data operacji 2008-06-25 13:21:58
Nazwa operacji Przelew wychodzący do <b>tajemniczy</b>. Tytułem:<br> <i> Pomoc najbiedniejszym </i>
Kwota operacji -3500

Data operacji 2008-06-21 12:14:40
Nazwa operacji Przelew wychodzący do <b>hak</b>. Tytułem:<br> <i> zysk </i>
Kwota operacji -4100

edit;
Jeszcze taki przelew:
Data operacji 2008-06-23 12:17:07
Nazwa operacji Przelew wychodzacy do XXXXXX
Kwota operacji -5
Data: 2008-06-29, 14:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 619

Zobacz cały wątek

Cele programowe Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”

FundacjaPomoc Polakom na Wschodzie” ustanowiona została 18 maja 1992 r. przez Skarb Państwa jako efekt podjętej przez rząd uchwały Rady Ministrów z dnia 5 listopada 1991 r. w sprawie współpracy z Polonią, emigracją i Polakami za granicą.

Zasadniczy cel działania Fundacji określono jako „niesienie pomocy i wspieranie Polaków zamieszkałych w krajach byłego ZSRR i byłego bloku komunistycznego w Europie Środkowej i Wschodniej” i zakłada on realizację powyższych zadań poprzez podejmowanie przez Fundację działań na rzecz:
podtrzymywania polskości poprzez upowszechnianie znajomości języka polskiego, polskiej kultury i tradycji narodowych,

poprawy sytuacji społecznej, zawodowej i materialnej polskiej grupy etnicznej,

tworzenia przyjaznego klimatu dla Polski i pogłębienia więzi pomiędzy środowiskami polskimi i narodami w kraju zamieszkiwania Polaków,

pozyskiwania środowisk polonijnych i polskich na Zachodzie do współdziałania w pomocy dla Polaków na Wschodzie.

Fundacja wykonuje swoje cele poprzez realizację:
państwowych zadań zleconych, powierzanych nam przez głównego opiekuna Polonii z ramienia Rzeczpospolitej Polski tj. Senatu RP we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych;
projektów, zgodnych z powyższymi założeniami pod względem merytorycznym, finansowanych ze środków pozabudżetowych /darowizny, odpisy itp./.
Data: Nie Lis 04, 2007 11:45 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 418

Zobacz cały wątek

Mysle, o tym, ze chcialam pomoc - nie wyszlo mi a bylam juz tak blisko, bo fundacja na mojego maila odpisala i chciala tylko papiery potwierdzajace, ze nie kalmie (w tym przypadku Majka), a wiec mysle, ze to juz cos biora pod uwage to, ze Majka wysylala juz do wielu fundacji i nawet nie raczyli odpisac...
Ale to nie moj wybor, ja nie moge nikogo do niczego zmuszac. Pomoglam na ile umialam.
A jesli Majko chcesz odejsc z forum, na chwile chociazby to ja nie wiem czy to dobry pomysl.
Jak rowniez nie pogniewalam sie, bo nie mam za co sie gniewac, zreszta u mnie trudno o to.
A tv nie gryzie i radio tez, myslisz, ze ludzie ktorzy pokazali sie tam nie bali sie ?
Ze wszyscy sa tacy odwazni?
Nie! Ale dla swojego dobra, wiedzac, ze w zyciu moze sie taka szansa nie powtorzyc robia to.
Poza tym, jeszcze nie powiedzieli nic... Nie wiadomo czy pomoga, ale trzeba sprobowac.
Ja bym tak zrobila, jak powiedzialas A powiedz tez i B. Trzeba byc odwaznym, zycie ma sie tylko jedno.
Ale to moje zdanie - nie sugeruj sie nim.
Pozdrawiam.
Data: Pią Lut 09, 2007 18:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3539
Wyświetleń 100915

Zobacz cały wątek

Kochani,
Miałem wczoraj sen: poszedłem spać o 2.00 i wstałem o 6.00. Budzę się i okazuje się, że to sen proroczy, spełnił się w sobote i niedziele

Było warto!

Bardzo, bardzo Wam dziękuję za wszelką pomoc, to dla mnie zaszczyt, że mogę pracować z tak wspaniałymi ludźmi. Macie wielkie serducha, głowy pełne pomysłów, kapitalne poczucie humoru, dystans do siebie, fantastyczne osobowości, a co więcej można na Was liczyć! Od dawna słyszałem, że "Szpunt" ma szczęście do niezwykłych osób - Wy to tylko potwierdzacie. To był cały sztab prawie kilkudziesięciu ludzi (mniej lub bardziej zaangażowanych) - bez Was nie dalibyśmy absolutnie rady.

Ze wstępnych obliczeń wynika, że zebraliśmy ok. 18.000 zł. Dla ośrodka zamującego się warsztatami osób niepełnosprawnych (fundacja "Leonardo") połowa z tej sumy to absolutnie niedoścignione marzenie. Tym bardziej cieszy, że jedna z pracownic tego Ośrodka była kiedyś aktywnym Szpuntowiczem i teraz my mogliśmy pomóc. Druga część zostanie przekazana na misję dominikańską o. Stanisława Gurgula OP w Afryce.

Kiedy dajemy, Pan Bóg zraca nam poczwórnie - to emipirycznie sprawdzone. Dlatego możecie być pewni, że kiedy sami będziecie w potrzebie, nigdy nie zostaniecie sami.

Ściskam - z modlitwą za Was wszystkich...
Data: Pon Gru 15, 2008 1:22 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 259

Zobacz cały wątek

Skontaktowałem się z panem Jackiem:)

"Czy wiesz, że w tym roku możesz zdecydować o tym, co się stanie z 1% Twojego podatku?

Robiąc tak niewiele, możesz zrobić tak wiele! Możesz pomóc Wojtusiowi poznawać świat!

Naszym marzeniem, jak każdych rodziców, jest to, aby Wojtek mógł rozwijać się jak wszystkie zdrowe dzieci. Chcemy, żeby był samodzielny, aktywny i radosny. Wierzymy, że tak może być, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebna jest intensywna i systematyczna rehabilitacja. Nie chcemy się poddawać. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z gorącą prośba o pomoc w zbieraniu funduszy na leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego dla naszego synka Wojtusia.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
KRS 0000037904

Jak przekazać swój 1% podatku?

Sposób jest dziecinnie prosty!

Wystarczy w zeznaniu rocznym wpisać dane:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
KRS 0000037904

Natomiast odpowiednio w rubrykach:

poz. 133 – PIT-28,
poz. 309 – PIT-36,
poz. 109 –PIT-36L,
poz. 128 – PIT-37,
poz. 62 – PIT-38,
wpisać:

LECZENIE I REHABILITACJA WOJCIECH CHODORSKI.

Za okazane nam serce i wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy.
Rodzice Wojtusia"
Data: Pon 19 Sty, 2009 13:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 733

Zobacz cały wątek

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” zaprasza osoby niepełnosprawne z niepełnosprawnością ruchową w wieku 20 – 35 lat na bezpłatną grupę wsparcia.
Celem spotkań będzie wzajemna pomoc osobom, które:
• Czują się samotne,
• Potrzebują wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów,
• Chcą poprawić swoje samopoczucie,
• Chcą podnieść poczucie własnej wartości,
• Chcą poznać inne osoby, mające podobne problemy,
• Posłuchać doświadczeń życiowych innych osób.
Spotkania będą odbywać się cyklicznie w środy, w godz. 16.00 - 18.00.

Liczba uczestników grupy wsparcia jest ograniczona.
Grupa rusza w momencie zebrania się odpowiedniej liczby osób.

Osoby chętne do uczestnictwa w spotkaniach obowiązuje jedno bezpłatne, indywidualne spotkanie z psychologiem.

Na zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 022 625 63 08 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -17.00 lub na adres e-mail:
Data: Pią Cze 01, 2007 14:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 580

Zobacz cały wątek

Przyszło na maila teamowego.

Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc - zbieramy na pompę insulinową dla 4,5 letniej Natalki z Krakowa.

Natalka od czerwca 2006 roku choruje na cukrzycę I stopnia. Ze względu na ciężki przebieg tej choroby i częste hipo i hiperglikemie rodzice Natalki zmuszeni są do zakupu pompy insulinowej. Koszt takiego urządzenia znacznie przerasta możliwości finansowe tej rodziny. Ze względu na chorobę Natalia musiała zmienić przedszkole, co bardzo przeżyła, gdyż straciła kontakt z najlepszymi koleżankami. Obecnie chodzi do przedszkola, w którym nauczycielki same z własnej woli opiekują się dziewczynką, mierząc jej poziom cukru. Rodzice martwią się stanem córki oraz jej przyszłością. Chcieli by zapewnić córce normalne warunki, takie jakie posiadają inne dzieci. Pompa insulinowa zaoszczędziłaby jej wiele przykrości ze strony rówieśników i pozwoliłaby również żyć oraz bawić się tak jak zdrowe koleżanki .
Szanowni Państwo w imieniu rodziców Natalki prosimy o każde możliwe wsparcie finansowe, które pozwoli na zakup pompy insulinowej. Wszelką pomoc można kierować na konto fundacji:

06 1060 0076 0000 3200 0119 1757
FundacjaPomoc
90-722 Łódź ul. Więckowskiego 20/128
Z dopiskiem : Pompa dla Natalki.
lub na konto:
12 1140 2004 0000 3602 4639 6731
A i M Leszczyńscy Kraków ul. Łanowa 6

Za państwa pomoc z góry dziękujemy w imieniu całej załogi fundacji oraz rodziców Marty i Adama Leszczyńskich.
Dane do odpisu podatkowego:
Fundacja na rzecz dzieci i młodzieży „Fundacja-Pomoc
90-722 Łódź ul. Więckowskiego 20/128
KRS 0000269389  NIP 7251933951  REGON 100290118
Zapraszamy również na naszą stronę internetową:
Data: Czw Sie 16, 2007 07:14
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 238

Zobacz cały wątek

W najbliższy piątek, 10.10.2008r, wyruszy kordon z pomocą humanitarną dla Gruzji, łacznie 40 ton w 2 tirach. Przyjazd do Gruzji przewidziany na 17.10.2008, pomoc trafi do ośrodków dla uchodźców, przede wszystkim w Gorii. Zbliża się zima, ludzie mieszkają w namiotach, brakuje wszystkiego: ciepłej odzieży, koców, śpiworów, pieluch czy mleka dla dzieci.

Pozostała część darów rozwieziona zostanie do wiosek położonych w strefie buforowej, zbombardowanych przez wojska rosyjskie. Chcemy zdążyć przed zimą, a do tych miejsc nie dotarła jeszcze żadna pomoc. Całą wyprawę organizuje Kancelaria Prezydenta przy współpracy z Caritas Polska, Fundacją „Młoda Demokracja" oraz Inicjatywą „Solidarni z Gruzją."

Aby pomoc mogła wyruszyć potrzebne są jednak środki finansowe na transport.
Prosimy serdecznie o wpłaty na konto:
Fundacja Młoda Demokracja, Lublin, Krakowskie Przedmieście 23,

Nr konta 76 1160 2202 0000 0001 1972 1686

Badźmy Solidarni z Gruzją jeżeli możesz proszę rozeslij tę wiadomośc dalej pozdrawiam Julek Korwin
Data: Wto Paź 07, 2008 7:02 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 93

Zobacz cały wątek

Fundacja TUS uruchomila Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych (CKON). Projekt ma na celu kompleksową pomoc osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z terenu województwa mazowieckiego w ich wchodzeniu i utrzymaniu się na otwartym rynku pracy.

W ramach wsparcia CKON oferuje:

* dostęp do ofert pracy,
* bezpłatne konsultacje prawnika w zakresie spraw związanych z aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych,
* bezpłatne konsultacje doradcy zawodowego,
* pomoc w pisaniu CV i listu motywacyjnego,
* przygotowanie autoprezentacji na CD dla celów zawodowych,
* monitoring zatrudnienia w pierwszych trzech miesiącach.

Konsultacje stacjonarne są udzielane w siedzibie Fundacji TUS w Warszawie (ul. Woronicza 29a) od stycznia 2006 r. Dla osób spoza Warszawy istnieje możliwość skorzystania z konsultacji prawnika lub doradcy zawodowego zdalnie (e-mailowo lub telefonicznie). Osobom w trudnej sytuacji materialnej, które mają problemy z przemieszczaniem się na terenie Warszawy i muszą korzystać z transportu specjalistycznego, a chciałyby skorzystać z usług w siedzibie CKON istnieje możliwość dofinansowania do transportu.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie:
Data: Nie Sty 18, 2009 12:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 39
Wyświetleń 1762

Zobacz cały wątek

Kristos cynwec jev hajtnywec, dzez mez mec awetis!

Chrystus narodził się i objawił się, nam i Wam jako Dobra Nowina!

Drodzy Przyjaciele!

Z okazji swiat Bozego Narodzenia

i ochodzonego 6 stycznia ormianskiego swieta Astwacahajnutiun - Objawienia Panskiego

zycze pokoju i radosci oraz wszelkich łask plynacych z Betlejemskiego Zlobka.

Niech Dobra Nowina, o ktorej mowi ormianska koleda, autentycznie objawi sie nam i naszym rodzinom.

Niech nam tez pomoze, abysmy w sluzbie dla dobra Kosciola i Ojczyzny,

byli szczerymi i gorliwymi nasladowcami Jezusa, syna Maryi.

Korzystajac z okazji, dziekuje z calego serca

za wszelka pomoc i duchowe wsparcie w tych trudnych dla mnie chwilach. Bog zaplac!
Przesylam tez zaproszenie na swiateczne ormianskie liturgie, polaczone z "Chrztem wody".

sobota 6 stycznia, godz. 18.00 - kosciol Milosierdzia Bozego przy ul. Smolensk w Krakowie.

niedziela 7 stycznia, godz. 14.00 - kosciol dominikanow przy pl. Dominikanskim 2 we Wroclawiu,

sobota 13 stycznia, godz. 15.00 - kosciol pw. Sw. Krzyza przy ul. 3 Maja w Rzeszowie.

Fundacja im. Brata Alberta

Duszpasterstwo Ormian

Szczesc Boze!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Radwanowice [/b
Data: Czw Gru 28, 2006 1:46 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 124
Wyciąg z konta Pana kot:

Data operacji 2008-06-25 18:06:21
Nazwa operacji Przelew przychodzący od <b>vkb-leosiek</b>. Tytułem:<br> <i> pomoc finasowa z fundacji </i>
Kwota operacji 1500

Fundacji? Jakiej fundacji? Prywatne konto na wś to jest fundacja?

Z konta vkb - leosiek:

Data operacji 2008-06-25 13:21:33
Nazwa operacji Przelew wychodzący do <b>palacz</b>. Tytułem:<br> <i> pomoc
najbiedniejszym </i>
Kwota operacji -3500

Data operacji 2008-06-25 13:21:58
Nazwa operacji Przelew wychodzący do <b>tajemniczy</b>. Tytułem:<br> <i> Pomoc najbiedniejszym </i>
Kwota operacji -3500

Data operacji 2008-06-21 12:14:40
Nazwa operacji Przelew wychodzący do <b>hak</b>. Tytułem:<br> <i> zysk </i>
Kwota operacji -4100

edit;
Jeszcze taki przelew:
Data operacji 2008-06-23 12:17:07
Nazwa operacji Przelew wychodzacy do XXXXXX
Kwota operacji -5

Zobacz cały wątek

Kolejny raz artykuł w DZ zawiera drobne nieścisłości ,tym razem odnoszace się do nazwiska wiceprzewodniczącego zarządu TSKN woj śląskiego. Określenia mniejszość
niemiecka w wypadku gdy chodzi o organizacje skupione w strukturach naszego stowarzyszenia nie używamy choć jest to potoczne określenie.
Określenie MN firmuje nasze komitety wyborcze.

Odnośnie grobów w Chorzowie Starym zostały one odrestaurowane w połowie lat 90 staraniem naszej organizacji, przy pomocy finansowej miasta a także województwa przy znacznym zainteresowaniu i poparciu mieszkańców dzielnicy.
O pomoc zwrócono się także do VDK Kassel w Niemczech. Przesłano również stosowną dokumentację .
Ciekawym w tej całej sprawie jest to, że postanowiono ekshumować właśnie te znajdujące się pod opieką groby ( sprawa dotyczy nie tylko Chorzowa w innych przypadkach wygląda to podobnie).
Na terenie Chorzowa znajduje się wiele grobów żołnierskich ( nie tylko niemieckich ,ale tych jest przeważająca ilość) ale są one nieoznakowane i trudne do ustalenia.
Wygląda to tak, jak gdyby firma ekshumacyjna chciałaby iść na skruty.
Fundacja Pamięć która to firmuje w swoich statutowych celach ma zapis o opiece nad grobami - dziwna to opieka polegająca na likwidacji.Powołuje się przy tym na Umowę Polsko -Niemiecką,działając jakoby na podstawie tej Umowy ma ona przenosić wszystkie groby żołnierzy niemieckich na Cmentarz w Siemianowicach.
W umowie jest również mowa o opiece a nie przenoszeniu grobów znajdujących się już po opieką.
Data: 2008-04-17, 20:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 301

Zobacz cały wątek

Wiadomość od Tessi

Witam serdecznie.

Konto dla Amelki zostało już założone.

Będziemy wdzięczni za przekazanie 1% podatku na leczenie córki (ostra białaczka limfoblastyczna)

Jeżeli możecie, prześlijcie tego maila do Waszych znajomych i namówcie ich na przekazanie 1%.

Dane do przekazania 1% podatku:

JAK WYPEŁNIĆ :

PIT-28: obowiązkowo poz. 129, 130, 131, 133 i nieobowiązkowo 134

PIT-36: obowiązkowo poz. 305, 306, 307, 309 i nieobowiązkowo 310

PIT-36L: obowiązkowo poz. 105, 106, 107, 109 i nieobowiązkowo 110

PIT-37: obowiązkowo poz. 124, 125, 126, 128 i nieobowiązkowo 129

PIT-38: obowiązkowo poz. 58, 59, 60, 62 i nieobowiązkowo 63

PIT-39: obowiązkowo poz. 51, 52, 53, 55 i nieobowiązkowo 56

Trzeba wpisać w części WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) następujące informacje:

- Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom ‼Zdążyć z Pomocąâ€

- Numer KRS: KRS 0000037904

- Wnioskowana kwota: wyliczony 1% podatku

(WAŻNE!)

należy wpisać w INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

- cel szczegółowy 1% (drugie pole informacji): pomoc dla AMELIA BAJK

- wyrażam zgodę: wypełnienie tego pola nie jest obowiązkowe, możesz je zaznaczyć lub pozostawić puste

Jeżeli ktoś będzie chciał przekazać darowiznę na leczenie Amelii:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację AMELIA BAJK

W razie jakichkolwiek pytań pytajcie.

Z góry WIELKIE DZIĘKI!

Joanna i Martin Bajk

w imieniu naszej córki Amelii
Data: Śr lut 04 2009, 08:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13316
Wyświetleń 197080

Zobacz cały wątek

Pomoc dla Mateusza !

Po raz kolejny kierujemy do Państwa prośbę dotycząca zbiórki
funduszy
na leczenie i rehabilitację Mateusza Wiśniewskiego. Zbliża się
koniec
roku a w związku z tym rozliczenie podatkowe. Jeżeli ktokolwiek
chciałby
przekazać 1% podatku należnego na Organizację Pożytku Publicznego,
a zarazem pomóc Mateuszowi w leczeniu może przekazać ten j eden
procent dla niego. Dla zainteresowanych podaję adres:

Fundacja Dzieciom
"Zdążyć z Pomocą"

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

50 1020 1156 0000 7902
00077248

Z dopiskiem: darowizna na
leczenie i rehabilitację 2513

KRS0000037904, SWIFT: BPKOPLPW

(adres
dotyczy tylko darowizny na OPP)

Mateusz urodził się z końsko-szpotawymi nogami i zapaleniem błony
naczyniowej lewego oka. Teraz ma prawie dwa lata, pięknie chodzi, dzięki
rehabilitacji nóg i butom ortopedycznym. Z okiem niestety nie poszło tak
dobrze. Miał już dwie operacje i czeka go kolejna. Konsekwencje, jakie
poniósł są ogromne. Nie widzi na jedno oko, musi nosić soczewkę kontaktową
gazoprzepuszczalną.

Rehabilitacja nóg i oka potrwa jeszcze kilka lat.

Zbieramy pieniądze dla Mateusza po przez Fundację, do której należy. To
dzięki pomocy zupełnie obcych ludzi stać nas było na osiągnięcie takiego
sukcesu z Mateuszem. Jeżeli ktoś ma ochotę pomóc nam na tej drodze podaję
adres:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z
Pomocą"

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

50 1020 1156 0000 7902 00077248

Z dopiskiem: darowizna na
leczenie i rehabilitację Mateusza Wiśniewskiego.

(jeżeli chodzi o przekazanie
1% na OPP zamiast imienia i nazwiska trzeba podać numer 2513)

Życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
życzy

rodzina
Wiśniewskich.

tel..609600446
Data: So gru 31 2005, 08:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 18520
Wyświetleń 211066

Zobacz cały wątek

to jeszcze polecam książkę CZłOWIEK OSOBA PłEć, praca zbiorowa po redakcją Moniki Wójcik, Fundacja ''Pomoc Rodzinie",Łomianki 1998
znajdują sie tam teksty m.in.:
-o.prof.dra.hab.Mieczysława Alberta Krąpca op
- Sługi Bożego Krad.St.Wyszyńskiego
Data: Nie Gru 07, 2008 3:21 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 493

Zobacz cały wątek

A mi ciągle po glowie chodzi fundacja... Niebawem sie za to na poważnie zabiorę. Musze zdobić wszelkie niezbędne mi informacje.
Zdaję sobie sprawę, że fundacja to już nie taka prosta sprawa jak stowarzyszenie ale uważam, że fundacja o odpowiednim statusie skierowana na pomoc osobom chorym na cukrzycę jest równie bardzo potrzebna, jeśli nie jeszcze bardziej...
Data: Wto Lut 01, 2005 4:40 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1421

Zobacz cały wątek

piekło-->ogień-->woda--->życie--->dziecko-->smoczek-->płacz-->emocje--> skojarzenia --->Maniacy--> grupa-->kupa---> przesada --> przerysowanie-->lakiernik--> płacz i płać-->PZU-->składka--->defraudacja-->fundacja--->pomoc-->F1
Data: 2006-02-19, 13:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1814
Wyświetleń 105828

Zobacz cały wątek

czy jakas fundacja ogolnopolska moze zglosic wniosek dotyczacy naszego lokalnego rynku?

jesli tak - powiedz @Szpaku czy mialbys czas w najblizszym czasie sie spotkac i pomoc przy wypelnianiu takich wnioskow?

pozdr
Data: Czw 17 Kwi, 2008 16:43
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 1108

Zobacz cały wątek

piekło-->ogień-->woda--->życie--->dziecko-->smoczek-->płacz-->emocje--> skojarzenia --->Maniacy--> grupa-->kupa---> przesada --> przerysowanie-->lakiernik--> płacz i płać-->PZU-->składka--->defraudacja-->fundacja--->pomoc
Data: 2006-02-18, 11:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1814
Wyświetleń 105828

Zobacz cały wątek


POMOC DLA GRUZJI
12-08-2008 19:05
Polskie organizacje i fundacje apelują o włączenie się w akcje pomocowe dla poszkodowanych w wojnie.

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy dla uchodźców z terenów Gruzji i Osetii Południowej. Za zebrane fundusze PAH zamierza zakupić środki opatrunkowe, lekarstwa i żywność. Wszystkie produkty zostaną nabyte we Władykaukazie lub Tibilisi.

- Zbieramy pieniądze, nie będziemy przesyłać darów, gdyż jest to zbyt drogie i zbyt czasochłonne, a mogłoby być niebezpieczne, gdyby chodziło o transport kołowy – mówi Janina Ochojska.

Obecnie pracownicy PAH oczekują na wizy. Być może w przyszłym tygodniu wyjadą w region objęty konfliktem. Pieniądze można wpłacać na konto: 04 1060 0076 0000 3310 0016 0600 z dopiskiem „Gruzja”.

Caritas Polska prosi o namioty, koce, śpiwory, artykuły higieniczne i lekarstwa, sprzęt medyczny oraz artykuły opatrunkowe.
Pomoc pieniężną należy wpłacać na konta: Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 lub Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem: GRUZJA. Wszyscy chętni mogą również wysyłać sms-y o treści POMAGAM na nr 72902 (koszt 2,44 zł z VAT).

Fundacja „Ocalenie” ogłasza zbiórkę darów medycznych. Potrzebne są przede wszystkim leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe i higieniczne, koce i śpiwory, przenośny aparat USG oraz narzędzia chirurgiczne.
Pomoc można zgłaszać w siedzibie fundacji: Warszawa, ul. Ordynacka 9 lok. 21, II piętro (pon.-sob. 8:00-21:00).
Chętni mogą również wpłacać pieniądze na konto PKO S. A. I Oddz./Warszawa 77 1240 1037 1111 0000 0694 0520 z dopiskiem „Dla Gruzji”.

Według różnych szacunków w wyniku ostatnich walk zginęło około dwóch tysięcy cywilów. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców szacuje, że od 10 do 20 tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy i zniszczone miasta.

(własna, organizatorzy akcji)
Data: Wto Sie 12, 2008 7:31 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 65
Wyświetleń 1956

Zobacz cały wątek

„Nie może być barier czy murów między ludźmi zdrowymi a nimi. Kto dzisiaj wydaje się zdrowy, może w sobie nosić ukrytą chorobę, może jutro ulec nieszczęściu i trwałemu kalectwu”

Jan Paweł II.

Fundacja prowadzi działalność i realizuje swoje cele statutowe na terenie miasta i gminy Kazimierz Dolny. Pomysł powołania fundacji zrodził się w związku z istnieniem w mieście i okolicy licznych barier architektonicznych, które uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym korzystanie z uroków miasta i dobrodziejstw wciąż rozwijającego życia kulturowego, a także – co jest jeszcze bardziej uciążliwe – normalne funkcjonowanie i uczestniczenie w życiu społecznym miasta.

Obecnie sytuacja jest właściwie katastrofalna prawie wszystkie obiekty użyteczności publicznej są niedostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Obowiązujące w Polsce przepisy prawne określają prawa osób niepełnosprawnych, które są w dalszym ciągu łamane i nie przestrzegane.

Fundacja Miasto Przyjazne Wszystkim na doświadczeniach własnych i swoich członków służy wiedzą dotyczącą praktycznych rozwiązań w zakresie likwidacji barier architektonicznych w życiu codziennym oraz niesie pomoc finansową przy dostosowywaniu mieszkań osób niepełnosprawnych dla ich potrzeb.

Do realizacji tych celów niezbędne są odpowiednie środki finansowe. Fundacją Miasto Przyjazne Wszystkim chce przekonać władze miasta i jego mieszkańców, że taka inwestycja przyniesie w przyszłości same wymierne korzyści: nie tylko ułatwi życie niepełnosprawnym mieszkańcom Kazimierza Dolnego, ale także przyciągnie nowych turystów a ponadto korzystnie wpłynie na wizerunek miasta.

Fundacji Miasto Przyjazne Wszystkim dołoży wszelkich starań, aby te zamierzenia zrealizować. Mamy świadomość tego jak wiele jest do zrobienia , dlatego z góry dziękujemy za każdą pomoc i dobrą radę wszystkim ludziom dobrej woli, którzy chcą przyczynić się na rzecz osób niepełnosprawnych. Równocześnie uprzejmie prosimy o wsparcie dla naszej inicjatywy.

Nr Konta:

PKO BP 74 1020 3219 0000 9302 0053 0709

z:
Data: Pią Kwi 18, 2008 14:31
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 136

Zobacz cały wątek

Fundacja „Normalna Przyszłość” jest prowadzona przez niepełnosprawnych studentów. Celem fundacji jest aktywizacja młodych ludzi niepełnosprawnych w społeczeństwie. Swoją działalność skupiamy na pomocy osobom niepełnosprawnym w rozpoczynaniu aktywnego życia zawodowego, czyli uzyskaniu mieszkania oraz pracy.

Osoby niepełnosprawne kończące studia z reguły nie posiadają środków finansowych wystarczających nawet na wkład własny potrzebny do uzyskania kredytu mieszkaniowego. Dlatego też fundacja „Normalna Przyszłość” zajmuje się pozyskiwaniem środków na dofinansowanie kredytów mieszkaniowych dla studentów niepełnosprawnych, pozyskiwaniem lokali na mieszkania dla osób niepełnosprawnych oraz współpracą z instytucjami zajmującymi się udzielaniem tych kredytów.

Kolejnym celem fundacji jest działalność umożliwiająca osobom niepełnosprawnym podejmowanie aktywnej pracy zawodowej. Działalność ta polega m. in. na organizowaniu spotkań pracodawców z osobami niepełnosprawnymi oraz współpracy z innymi organizacjami w zakresie doskonalenia zawodowego osób niepełnosprawnych.

Następnym celem fundacji jest pomoc psychologiczna dla osób niepełnosprawnych.

Uważamy, że posiadanie własnego mieszkania znacznie ułatwi znalezienie pracy. Z kolei posiadanie pracy i stałej pensji umożliwi osobie niepełnosprawnej spłatę zaciągniętego kredytu mieszkaniowego. Dlatego też chcemy jedynie dofinansowywać wkłady mieszkaniowe dla osób niepełnosprawnych, aby pomóc im zrobić pierwszy krok do normalnej przyszłości i zachęcić ich do dalszej aktywności.

Poszukujemy osób, firm oraz instytucji chętnych do współpracy z naszą fundacją. Jesteśmy otwarci zarówno na propozycje wsparcia finansowego naszej fundacji, jak i na propozycje pomocy w organizowaniu akcji charytatywnych, imprez, spotkań edukacyjnych, wymiany doświadczeń, itp.

Uważamy, że działania prowadzone przez fundację są działaniami bardzo potrzebnymi. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda się nam przełamać bariery społeczne związane z osobami niepełnosprawnymi. Ludzie ci naprawdę nie są inni i mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Mogą także być prawdziwymi Europejczykami.

Prezes Zarządu Mariusz Barczak

Źródło oraz adres internetowy fundacji:
Data: Sob Wrz 27, 2008 12:33
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 199

Zobacz cały wątek

Amelka jest dziewczynka która urodziła sie w czerwcu 2007 r. Jej mama pisała z nami na forum czerwcóweczek jeszcze do niedawna. Teraz brak nam jej postów a wieści od niej sa smutne gdyz zawsze tak jest gdy choruje dziecko Obie z córeczka są w szpitalu a u Amelki z początkiem roku zdiagnozowano ostrą białaczk limfoblastyczną. Czeka ich długo i trudna droga leczenia. Jeśli ktoś chciałby więc pomóc przekazując swój 1 % podatku podaje wszystkie potrzebne informacje które przekazała nam Tessi.

Witam serdecznie.

Konto dla Amelki zostało już założone.

Będziemy wdzięczni za przekazanie 1% podatku na leczenie córki (ostra białaczka limfoblastyczna)

Jeżeli możecie, prześlijcie tego maila do Waszych znajomych i namówcie ich na przekazanie 1%.

Dane do przekazania 1% podatku:

JAK WYPEŁNIĆ :

PIT-28: obowiązkowo poz. 129, 130, 131, 133 i nieobowiązkowo 134

PIT-36: obowiązkowo poz. 305, 306, 307, 309 i nieobowiązkowo 310

PIT-36L: obowiązkowo poz. 105, 106, 107, 109 i nieobowiązkowo 110

PIT-37: obowiązkowo poz. 124, 125, 126, 128 i nieobowiązkowo 129

PIT-38: obowiązkowo poz. 58, 59, 60, 62 i nieobowiązkowo 63

PIT-39: obowiązkowo poz. 51, 52, 53, 55 i nieobowiązkowo 56

Trzeba wpisać w części WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) następujące informacje:

- Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom ‼Zdążyć z Pomocąâ€

- Numer KRS: KRS 0000037904

- Wnioskowana kwota: wyliczony 1% podatku

(WAŻNE!)

należy wpisać w INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

- cel szczegółowy 1% (drugie pole informacji): pomoc dla AMELIA BAJK

- wyrażam zgodę: wypełnienie tego pola nie jest obowiązkowe, możesz je zaznaczyć lub pozostawić puste

Jeżeli ktoś będzie chciał przekazać darowiznę na leczenie Amelii:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację AMELIA BAJK

W razie jakichkolwiek pytań pytajcie.

Z góry WIELKIE DZIĘKI!

Joanna i Martin Bajk

w imieniu naszej córki Amelii
Data: Cz lut 05 2009, 17:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 613

Zobacz cały wątek


lub:

Fundacja "Pomoc Chorym na Białaczkę"
ul. Szkolna 8/12
61-833 Poznań
tel./fax.: (061) 852-89-51

Konto bankowe
Bank Zachodni WBK S.A.
VI o/Poznań
Nr konta: 83 1090 1362 0000 0000 3601 8377
Data: Sro Cze 04, 2008 11:05 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 546

Zobacz cały wątek

Jak już tradycyjnie co roku powolutku przygotowujemy się do tej kontrowersyjnej dla niektórych akcji. Prosimy Was o pomoc i wsparcie, tj. przygotowywanie przedmiotów, które wystawimy na aukcji na Allegro, a dochód całkowity z tego przeznaczony będzie oczywiście na cel, jaki określa XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

"Po wielu konsultacjach, dyskusjach i spotkaniach, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ustaliła temat kolejnego, XVII Finału. Tematem tym jest profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci. Temat brzmi:

WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI

Na temat onkologii dziecięcej mówi się bardzo dużo. Dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w Polsce mają bardzo dobrą i fachową opiekę medyczną. Największą bolączką jest finansowanie leczenia, czyli zaopatrywanie chorych dzieci w bardzo drogie lekarstwa, jednak na co dzień tak rodzice, jak i chore dzieci, radzą z tym sobie otrzymując wsparcie bardzo oddanego ich sprawom personelu medycznego.

Jest jednak pewien problem, który przewijał się we wszystkich rozmowach, a który dotyczy bardzo późnego zdiagnozowania dzieci z problemami onkologicznymi, co w sposób zdecydowany zmniejsza ich szanse na wyzdrowienie. Zwrócono nam uwagę, że wczesna diagnostyka jest elementem niezwykle istotnym, który w wielu przypadkach decyduje o życiu! Aby problem ten znacząco zmniejszyć, w całym kraju powinny zostać utworzone ośrodki wyposażone w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, a dostęp do tych ośrodków powinien być dla każdego dziecka bezproblemowy.

Rozpoczęliśmy już konsultacje z grupą lekarzy-ekspertów, z którymi wstępnie ustalamy, jaki sprzęt będziemy chcieli kupić i do których dokładnie ośrodków w Polsce powinien on trafić. Ale to nie jedyny cel styczniowej zbiórki. Chcemy, aby kolejny, XVII Finał stał się ogromną kampanią społeczną, która oświadomi rodzicom możliwości i konieczność wczesnej diagnostyki dzieci z chorobami onkologicznymi..."

W zeszłym roku było tak:

Zaczynamy ...
Data: 2008-11-05, 21:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 377
Wyświetleń 9787

Zobacz cały wątek

Cytat: Fundacja "CB-Finance" - vkb-CB-Finance
Fundacja "Michael" - vkb-f_fcc
Fundacja "Pomocnikk" - vkb-pomocnikk
Fundacja "Pomoc" - vkb-funpomoc


Pana wybór na którą fundację pan zapłaci.
Data: 2009-01-08, 21:22
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 103

Zobacz cały wątek

defraudacja-->fundacja--->pomoc-->F1 ---> specjalista--->wuefista:)--->
Data: 2006-03-04, 16:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1814
Wyświetleń 105828

Zobacz cały wątek

Jakbym mógł coś dodać to powiem tylko, że Fundacja "Pomoc" napisała wniosek, który został przyjęty przez sędziego, ale fundacji nadal nie ma w KRS.
Data: 2008-12-30, 01:42
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 97

Zobacz cały wątek

defraudacja-->fundacja--->pomoc-->F1 ---> specjalista--->wuefista-->brak medali--> serce ze stali-->dupa z kamienia--> lipa-->Kochanowski--->Tomaszewski--->Marcinkiewicz
Data: 2006-03-05, 23:38
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1814
Wyświetleń 105828

Zobacz cały wątek

Chciał śmierci, a teraz innym pomoże wytrwać

Przed miesiącem zaszokował Polskę wnioskiem o eutanazję. Dzisiaj ma pracę, o jakiej marzył. W swojej fundacji Mimo Wszystko zatrudniła go Anna Dymna.

Przed miesiącem wniosek Janusz Świtaja o eutanazję, wysłany do jastrzębskiego sądu, wstrząsnął całą Polską. 32-latek blisko połowę życia spędził przykuty do łóżka. Po wypadku motocyklowym ma sparaliżowane ręce i nogi. Potrafi ruszać tylko głową. O śmierć poprosił, bo nie mógł dłużej patrzeć na udrękę rodziców. - To oni są cały czas ze mną, ale dłużej już nie dają rady. Chcę mieć gwarancję, że kiedy ich zabraknie, będę mógł spokojnie odejść - tłumaczył.

Pierwsza w życiu umowa o pracę

Wczoraj Świtaj podpisał umowę o pracę. Pierwszą w swoim życiu. W mieszkaniu na ósmym piętrze jastrzębskiego bloku odwiedziła go Anna Dymna wraz z pracownikami fundacji Mimo Wszystko. Wizyta w niczym jednak nie przypominała sztywnych spotkań pracownik - pracodawca. - Cześć, chłopie. Tysiące osób do mnie dzwonią i wszyscy przesyłają ci ucałowania - rozpoczęła Dymna, po czym zabrała się do przygotowywania herbaty i ciasta, które przywiozła.

- Trochę się boję, bo zaraz czeka mnie egzamin ze znajomości przepisów przeciwpożarowych i BHP. W życiu żadnego egzaminu nie zdawałem - żartował Świtaj.

"Nie mogłem sobie wymarzyć lepszej pracy"

Pracownicy fundacji starannie przygotowali wszystkie dokumenty, w tym pozwolenie od lekarza na podjęcie pracy. Tak, żeby wszystko było zgodne z przepisami. - Nie mogłem sobie wymarzyć lepszej pracy. Nie dość, że teraz mam zajęcie, to na dodatek będę robił to, co sprawia mi największą przyjemność - Świtaj nie ukrywał wzruszenia podczas podpisywania dokumentów. W jego imieniu umowę podpisała mama, Helena Świtaj.

Fundacja Mimo Wszystko założona przez aktorkę pomaga Świtajowi od dwóch lat. Dzięki ich staraniom Świtaj dostał ssak i materac przeciwodleżynowy. - Kiedy przeczytałam w gazetach, że ktoś prosi o śmierć, byłam tak zaszokowana, że nawet nie skojarzyłam, że chodzi o naszego Janusza - opowiada Dymna. Aktorka postanowiła, że sama zbiórka pieniędzy to za mało. Zaoferowała mu pracę w swojej fundacji. - Żaden człowiek nie może bezczynnie czekać i być zależny tylko od jałmużny. Nie ma nic bardziej upokarzającego - tłumaczy.

Janusz będzie zbierał informacje

Od dzisiaj Janusz będzie zbierał informacje o osobach, które są w podobnej sytuacji jak on. Dowiadywał się, kto się nimi opiekuje i jakie mają potrzeby. - Na razie to tylko umowa na trzymiesięczny okres próbny, ale jestem pewna, że Janusz doskonale sobie poradzi z nową pracą - mówi aktorka.

Świtaj sprawnie posługuje się telefonem i komputerem, samodzielnie naciskając klawisze za pomocą ołówka trzymanego w ustach. Już wczoraj mógł się pochwalić pierwszymi efektami. Udało mu się skontaktować z Mariuszem z Radomia, który podobnie jak on oddycha przez respirator. Teraz fundacja przekaże Mariuszowi przenośne urządzenie. Dzięki temu będzie mógł mu wyjść z domu. - Widzę, że będziemy mieli z Janusza pożytek. Jeszcze na dobre nie zaczął pracy, a już są pierwsze efekty - mówiła Dymna.

Świtaj: Nie wycofam prośby o eutanazję

Na konto fundacji Mimo Wszystko można także wpłacać pieniądze na pomoc dla Janusza. Potrzeba ok. 200 tys. zł na nowoczesny wózek, dzięki któremu Świtaj będzie mógł wstać z łóżka.

Janusz nie zamierza jednak wycofać swojej prośby o eutanazję. Na swojej stronie internetowej zbiera podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie ogólnopolskiego referendum w tej sprawie. - Jeśli nawet nie dla mnie, to są ludzie, którzy powinni mieć takie prawo - tłumaczy.
Data: Sro Mar 21, 2007 03:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 103
Wyświetleń 9097

Zobacz cały wątek

Jeżeli potrzebujesz pomocy w dofinansowaniu leków lub sprzętu rehabilitacyjnego możesz korzystać z pomocy :

Mops, Caritas Diecezjalnych, stowarzyszeniach i fundacjach.
/ tu liczę na podanie na jakim terenie działa jakie stowarzyszenie/

Jeżeli chodzi o MOPS należy umówić się na wizytę
Najgorsza jest ta pierwsza, ale jakoś przeżyjecie .
Potrzebne dokumenty:
Dowód osobisty
Informację o dochodach netto z miesiąca poprzedzającego zgłoszenie
Wszystkich osób prowadzących wspólne gospodarstwo domowe:
/tu mamy duży wybór/
- zaświadczenie o zarobkach,
- odcinki rent i emerytur,
- odcinek alimentów,
- zasiłki rodzinne i pielęgnacyjne,
- decyzje z PUP /tak zwana BIDA/ o wysokościach zasiłków,
- zaświadczenia o stypendiach.

I tu mamy rozwinięcie tematu przy decyzjach PUP
- decyzja + historia bezrobotnego.
Należy przedstawić Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub inne zaświadczenie o stanie zdrowia.
Przygotować inne dokumenty niezbędne dla sprawy.

Podaje link do strony z Radomia inne znajdziecie sami

a tu są wzory wniosków

Należy pamiętać że oprócz pomocy na dofinansowanie leków podstawową działalnością jest pomoc ‘żywieniowa’ i tą też można podać środki będą większe.
Na leki możemy dostać ok. do 60 % środków potrzebnych na sfinansowanie pomocy.
Potrzebna jest /xero/ recepty wycena apteki z pieczątką lub rachunek imienny ale to trzeba się dowiedzieć to zależy od rejonu.

Inną formą pomocy jest CARITAS

ale ja tu korzystam z

Caritas jako tako pomaga, ale trzeba sytuacje swoją i prośbę opisać.

Tu decyzja zapadnie o możliwościach i rodzaju pomocy.

Jest możliwa pomoc jednorazowa, jak również można zostać skierowanym do „pomocy stałej” .

Podaję dokumenty które należy złożyć:
1 pismo – prośba.
2 pismo z parafii informujące o trudnej sytuacji z pieczątką
3 zaświadczenia o dochodach lub decyzje PUP
4 orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenia o stanie zdrowia
5 recepty /i tu podpowiem najlepiej za 2 m-ce z góry/

Przy pomocy jednorazowej na decyzje nie czeka się długo należy tylko porozmawiać.
Na cykliczną lub większa pomoc należy poczekać na komisję tak jak to jest w Radomiu :

• Dzieło im. bł. ks. Bolesława Strzeleckiego
- fundacja organizująca i wspomagająca kosztowne leczenie i operacje, zwłaszcza dzieci
Radom ul. Kościelna 5
tel.: 048 365 29 29

teksty podkreślone są tylko kometarzem
Prosze o podawanie adresów i linków posprawdzamy co jeszcze możemy uzyskać.

oddając w państwa ręce TOMASZ_O
Data: Pią Lip 08, 2005 1:43 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 546

Zobacz cały wątek

defraudacja-->fundacja--->pomoc-->F1 ---> specjalista--->wuefista-->brak medali--> serce ze stali-->dupa z kamienia--> lipa-->Kochanowski--->Tomaszewski--->
Data: 2006-03-05, 22:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1814
Wyświetleń 105828